Міжнародний фестиваль ''Музика у старому Львові та Кракові''

П'ятниця, 15 Серпня, 2014 - 18:00 - Неділя, 31 Серпня, 2014 - 18:00

16 червня у Кракові Фундація польської капели ''Краковієнсіс" проводить прес-конференцію з нагоди відкриття 39-го сезону фестивалю ''Музика у старому Кракові'' та заснування  першого українського  фестивалю ''Музика у старому Львові''. У серпні фестивалі синхронно пройдуть у двох містах. Зберігатиметься традиція проведення фестивалів у період літніх відпусток з 15 до 31 серпня.

Ідея спільного щорічного проведення українського і польського фестивалів – ''Музика у старому Львові” та ''Музика у старому Кракові''  належить засновникові відомого українського камерного оркестру ''Віртуози Львова'' народному артисту України Сергію Бурку та засновнику польської капели ''Краковієнсіс" й польського фестивалю ''Музика в старому Кракові'' Станіславу Галонському,  тісна співпраця між якими триває вже впродовж більше 20 років.

В рік свого 20-річчя оркестр ''Віртуози Львова''  разом з польськими партнерами   започатковує Перший Європейський українсько-польський фестиваль ''Музика в старому Львові та Кракові'', який відбуватиметься одночасно з 15 до 31 серпня як у Львові, так і в Кракові. Особливістю цього фестивалю є те, що концерти відомих виконавців та колективів з різних країн проходитимуть в храмах, пам'ятних та історичних місцях обидвох міст у періодичній послідовній синхронності в період року, що найбільш актуальний для туристичної активності, і це створить своєрідний духовний міст і паралель між містами, які мають спільну історію,  історичні пам'ятки яких внесено до Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Беручи до уваги ситуацію в Україні та враховуючи спільні тенденції сучасного розвитку європейських взаємовідносин та інтеграційних процесів,  реалізація і підтримка цього спільного міжнародного мистецького проекту як ніколи відповідає часу, адже, це - конкретні євроінтеграційні шляхи співпраці та пошук нових форм  для об'єднання навколо європейських цінностей, спільної історії та культури. Львів і Краків - багаторічні міста-побратими  фактично започатковують та стають ініціаторами нового неординарного міжнародного проекту, який  передбачає одночасне проведення спільних мистецьких заходів у містах різних держав, чого, за нашими даними, в європейській практиці наразі не має, що буде свідчити про спільні цінності без кордонів та стане прикладом для інших європейських міст.

На сьогодні багато мистецьких  колективів та відомих виконавців з різних країн світу вже підтвердили своє бажання  та зацікавлення  виступити з концертами на фестивалі як у Кракові, так і у Львові.   

Ініціативу проведення фестивалю  офіційно підтримали міський голова м. Львова      Андрій Садовий та президент Кракова Яцек Майхровський, Міністерство культури Польщі, Генеральне консульство Республіки Польща у Львові. Розглядається можливість патронату фестивалю  президентами Польщі та України.  

Беручи до уваги неординарність, актуальність, престиж та перспективи цього проекту,   до складу ініціативно-організаційної  групи  фестивалю увійшли відомі польські та українські митці, організатори мистецьких  заходів.

         

 

Додати новий коментар

Коментарі зареєстрованих користувачів публікуються автоматично, в іншому разі - потрапляють до черги на модерування.
Авторизуватися | Зареєструватися
  • Дозволені теги HTML: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <!> <!-- > <!--> <img> <br> <p>
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

Type the characters you see in this picture. (verify using audio)
Введіть символи, які зображені на ілюстрації. Якщо Ви не можете прочитати їх, збережіть форму і нова ілюстрація буде згенеровано.