Міжнародний фестиваль авторської ляльки «Лялькar’t»

П'ятниця, 20 Червня, 2014 - 17:00 - Неділя, 29 Червня, 2014 - 17:00

Львівський мистецько-культурний центр «Art-e-fakt galereЯ» (вул. К. Левицького, 17) та «Школа мистецтв Оксани Бондарук» у найближчу п’ятницю, 20 червня, розпочинають Міжнародний фестиваль авторської ляльки «Лялькar’t». О 17:00 він відкриється першою тематичною виставкою - «Сонце, Море, Любов…». Триватиме лялькова експозиція десять днів – до 30 червня.

За тиждень до початку Міжнародний фестиваль авторської ляльки «Лялькar’t» збільшив кількість учасників – з двох до трьох десятків. А також розширив географію, яка тепер охоплює Львів, Чортків, Хмельницький, Вінницю, Київ, Кривий Ріг, Енергодар, Запоріжжя, Черкаси… Іноземний «десант» ляльок представляють лялькарі із Польщі, Росії та Білорусі, причому білоруських майстрів - аж четверо, усі - з Мінська.

«Примітно, що чимало ляльок та ведмедиків створені спеціально для нашого фестивалю і експонуватимуться вперше, - зауважує координатор  фестивалю «Лялькar’t» Катерина Кирилова. – Багато з них мають рудий колір волосся, що традиційно асоціюється з сонечком».

Сама тематика виставки «Сонце, Море, Любов…» провокує організаторів перетворити простір «Art-e-fakt galereЯ» на своєрідне морське узбережжя: білий пісок, камінці, ракушки… «Відвідувачі матимуть нагоду зануритися в атмосферу відпочинку, не покидаючи Львова, - каже автор та засновниця Міжнародного фестивалю авторської ляльки «Лялькar’t», господиня «Art-e-fakt galereЯ» Оксана Бондарук. - Тож захочуть повертатись у галерею знову і знову. Тим паче, що кожного дня програма нашого фестивалю надихатиме усіх – від малого до великого - цікавими майстер-шоу, відеолекціями та майстер-класами. Буде нагода поспілкуватися з лялькарями і зазирнути у святая святих – на їхню творчу кухню».

Загалом за десять днів фестивалю «Лялькar’t» відбудеться понад двадцять майстер-шоу, відеолекцій і майстер-класів. Так у суботу, 21 червня, лекцію «Лялька як відображення культури» прочитає лялькарка із Києва Олена Місюна. Того ж дня можна буде більше дізнатися про вінтажний плюш від Марини Кустової з Черкас, а львівська майстриня Ольга Черних проведе майстер-шоу «Текстильна лялька: Як оживити клаптик тканини». У неділю, 22 червня, на лекції та майстер-шоу запрошують львівські майстри Олександра Лозинська-Ярошевич, Наталія Яницька і Юлія Герасимато. Ви почуєте цікаві факти з історії валяння, побачите, що ховають ведмедики у своїх животиках, а також станете учасниками жартівливого майстер-шоу «Миші в контексті світового мистецтва». Остання з лекції - не для лякливих: розповідь майстра про мишей супроводжуватимуть живі об’єкти розмови.

У завершальні дні фестивалю «Лялькar’t», 28-29 червня, відвідувачі «Art-e-fakt galereЯ» отримають унікальну нагоду дізнатись більше про пап’є-маше та будуарну ляльку, а також побачать ексклюзивні екземпляри «Fashion Dolls» із приватної колекції майстрині Маргарити Мельник й спостерігатимуть за процесом створення лялькового костюма разом з художником-лялькарем Оксаною Весною.

У вихідні майстер-шоу та відеолекції відбуватимуться кожні дві години – починаючи від 14:00. А у будні майстер-класи стартуватимуть о 10:00.

«Сонце, Море, Любов…» - перша із циклу запланованих «Школою мистецтв Оксани Бондарук» та «Art-e-fakt galereЯ» сезонних виставок Міжнародного фестивалю авторської ляльки «Лялькar’t», який позиціонує себе як новий, актуальний, сучасний, соціальний проект у сфері освіти, мистецтва та культури й розрахований на широку аудиторію учасників та відвідувачів.  

«Усестороння мистецька обізнаність надасть можливість відвідувачам зрозуміти взаємозв’язок між видами та жанрами мистецтв, засобами і методами художнього втілення, ознайомить із культурою різних народів світу, - зауважує Оксана Бондарук. - Кожен відвідувач та учасник проекту зможе позитивно вплинути на розвиток і формування культурного життя, що є надзвичайно актуальним фактором для сучасної України та  Об’єднаної Європи».

 

20/06/2014

Додати новий коментар

Коментарі зареєстрованих користувачів публікуються автоматично, в іншому разі - потрапляють до черги на модерування.
Авторизуватися | Зареєструватися
  • Дозволені теги HTML: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <!> <!-- > <!--> <img> <br> <p>
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

Type the characters you see in this picture. (verify using audio)
Введіть символи, які зображені на ілюстрації. Якщо Ви не можете прочитати їх, збережіть форму і нова ілюстрація буде згенеровано.