Балет «Життя» до Дня незалежності презентує патріотичний танцювальний кліп «За Україну!»

See video

Балет Ірини Мазур «Життя» - чи не єдиний танцювальний колектив в Україні, який працює з автентичним українським матеріалом, надаючи йому сучасного оформлення. І у своїй новій відеороботі «За Україну!» відомий балет звертається до українських традицій. А разом з тим колектив не залишається осторонь неспокійних, воєнних подій в Україні, апелюючи у кліпі до багатовікової нездоланності українського народу, до мужності і сили, які українці несуть з діда-прадіда. Так до Дня незалежності балет «Життя» вирішив підтримати дух українського народу, зокрема українських військових.

- Танець «За Україну!» створений на основі нашого номеру «Тіні незабутих», який ми поставили близько трьох років тому, - розповідає керівник балету «Життя», заслужена артистка України Ірина Мазур. – Тоді цією постановкою ми висловлювали свій протест проти тотальної русифікації України. А за останні місяці номер набув нового звучання, адже тепер наш ворог посягає не тільки на нашу культуру, а й на землю, знищуючи українців не лише ментально, а й фізично. Відео «За Україну!» доносить до глядачів оптимістичний месседж: українці, які впродовж віків виборювали незалежність своєї держави, – нездоланні! Бо боремося за Правду, за Волю, за Україну! Україна була, є і буде!

У відео «За Україну!» балет Ірини Мазур «Життя» цитує віщі рядки із «Заповіту» Тараса Шевченка, які зазвучали з новою силою: «…вставайте, / Кайдани порвіте / І вражою злою кров’ю / Волю окропіте». Танцюристи балету, одягнені у камуфляжні костюми, - така собі танцювальна рота, - розривають кайдани, якими ще донедавна був скутий український народ. На екрані це символ відродження української нації.

Зйомки кліпу «За Україну!» відбувалися після опівночі в екстремальних умовах. Танцюристам довелося танцювати і виконувати трюки на піску. Робили вони це босоніж, що виявилося найбільшим випробуванням. А в кульмінаційний момент артистів ще й поливали холодною водою… Автор ідеї відео, постановка – Ірина Мазур. Режисер та оператор – Григорій Риба. Солісти балету «Життя» – Володимир Мазур, Олександр Гарбарчук, Олександра Перун, Юрій Леськів, Ростислав Довганський, Олександр Григоркін.


Додати новий коментар

Коментарі зареєстрованих користувачів публікуються автоматично, в іншому разі - потрапляють до черги на модерування.
Авторизуватися | Зареєструватися
  • Дозволені теги HTML: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <!> <!-- > <!--> <img> <br> <p>
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

Type the characters you see in this picture. (verify using audio)
Введіть символи, які зображені на ілюстрації. Якщо Ви не можете прочитати їх, збережіть форму і нова ілюстрація буде згенеровано.