ХІІІ «Флюґери Львова»: у цифрах і фактах

1-3 травня брама внутрішнього дворика львівської Ратуші знову відчинилася. Так буває лише раз на рік — тоді, коли у місті відбувається традиційний, неспростовно весняний, натхненно-провокаційний фестиваль «Флюґери Львова». Цього разу участь у фестивалі взяли етно-, джазові, панкові, рок-колективи з Норвегії, Польщі, Італії, Угорщини, Ірландії і, ясна річ, з України. Важливо наголосити на тому, що організатори фестивалю, Мистецьке об'єднання «Дзиґа», цьогоріч не лише «зшивали» Україну зі світом, але й - «зшивали» різні краї нашої великої держави, нашої великої культури. Адже на фестивалі, окрім улюблених львівських команд, виступили бенди з Харкова, Краматорська і українського Криму.

За підрахунками організаторів, цьогоріч фестиваль відвідало майже 7000 людей з України та з-за кордону.

1 травня усе урочисто розпочалося з вибухового й харизматичного виступу Біґ-бенду Державної служби надзвичайних ситуацій (Київ). А загалом увесь день можна було назвати «львівським», адже на одній сцені зустрілися вихованці «Львівської школи джазу та сучасної музики», досвідчені і бажані «Dzyga Jazz Quintet», молодий львівський гурт «Free Breath» та млосно-хуліганський «ГИЧ Оркестр», що презентував нову програму «Під маркою Івана Яковича». Харизматично і невимушено завершили день співачки з Польщі, яким вдалося навіки лишити слід у серцях найбільш прискіпливих європейських критиків. Етно-електронний проект «Południce» з програмою «Electronice» привіз до Львова не життєдайний фольк ув електронній обробці. 2 травня можна сміливо назвати днем експериментів і гостей з-за кордону. Адже поруч із амбітним колективом «Meltdown» (Львів) та поетично-драйвовою «Джалапітою» прискіпливу публіку «Флюґерів» тішила нордично-сонячна творчість норвезько-польського гурту «Wovoka» та непередбачуване шоу від мадярсько-ірлансдського «FIRKIN». З перших тактів «запалив» дворик львівської Ратуші альтернативний рок від італійських «Gambardellas». 3 травня, було присвячено українським колективам, особливо тим, які представляли Крим та Схід нашої держави. Друзі з Краматорська, сикстет «Ground Beat» поруч із «Rishard Kanaforsky Quartet» (Львів) дарували добрий класичний джаз. Один з кращих друзів фестивалю Jacek Bielas Bieleński (Лодзь, Польща) познайомив меломанів зі своїм новим проектом «Bielas I Koty Papieża». Справжнім відкриттям стали панки, що співають кримськотатарською мовою – група «Shatur-Gudur». Ще одна з багатьох прем’єр – спеціальна програма, над якою працювали переконано джазовий гурт «Shockolad» та співачка Брія Блессінґ. Приїхали і давні друзі фестивалю, категорично оптимістичні і неспростовно сонячні «Miąższ» з Польщі.

Традиційно, у неділю відбулося «Прокидання з…» Формат «Прокидання» також відповідав духові третього дня фестивалю. Львів прокинувся з Харковом! Це був не просто концерт, а спецпроект, навколо ідеї якого об’єдналися гурт «Танок на Майдані Конґо», харківський письменником Сергій Жадан, зовсім молодий харківський колектив «Shklo» та Мистецьке об’єднання «Дзиґа». Модератором цьогорічних «Прокидань…» став правдивий та категорично поетичний Юрко Іздрик.


Додати новий коментар

Коментарі зареєстрованих користувачів публікуються автоматично, в іншому разі - потрапляють до черги на модерування.
Авторизуватися | Зареєструватися
  • Дозволені теги HTML: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <!> <!-- > <!--> <img> <br> <p>
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

Type the characters you see in this picture. (verify using audio)
Введіть символи, які зображені на ілюстрації. Якщо Ви не можете прочитати їх, збережіть форму і нова ілюстрація буде згенеровано.